بایگانی دسته‌ی: باتری مزدا

لوگو مزدا

مزدا -Mazda – شرکت خودروسازی ژاپنی است، که در سال ۱۹۲۰ توسط جوجیرو ماتسودا تأسیس شد.

نام شرکت مزدا به دلیل علاقه بنیان‌گذار آن به آیین زرتشت، با الهام از اهورامزدا و با توجه به تشابه اسمی نام ماتسودا با کلمه مزدا انتخاب شده است.

در ابتدا مزدا به عنوان تولیدکننده ابزار و ماشین آلات پایه‌گذاری شد. این شرکت در طول جنگ جهانی دوم برای ارتش ژاپن تولید اسلحه و جنگ‌افزار نمود. اولین اتومبیل چهار چرخ این شرکت با نام مزدا۳۶۰ در سال ۱۹۶۰ وارد بازار شد.

حضور خودروهای مزدا در ایران از دهه 70 میلادی آغاز شد که مزدا ۹۲۹ کوپه به یکی از اتومبیل‌های کوچک و پرطرفدار آن زمان تبدیل شده بود، همچنین وانت‌های مزدا نیز از آن زمان تاکنون در ایران مورد استفاده بوده‌اند.

گروه بهمن از سال  (با نام‌های شرکت اتومبیل سازی مزدا و ایران وانت ) ۱۳۳۸ به عنوان نماینده مزدا در ایران فعالیت می‌کرده است، این شرکت در ابتدا به مونتاژ وانت سه چرخ مزدا و پس از آن از سال ۱۳۵۰ به ساخت و مونتاژ انواع وانت‌های مزدا شامل مدل‌های ۱۰۰۰ و مدل ۱۶۰۰ پرداخته‌است.

از سال ۱۳۷۸ سواری مزدا ۳۲۳ و پس از آن سواری مزداFL ۳۲۳ تا سال ۱۳۸۶ در پنج تیپ توسط گروه بهمن عرضه می‌شد، پس از آن هم نسل اول مزدا3 به بهمن آمد و به فروش بسیار خوبی دست یافت. هم اکنون نیز گروه بهمن به مونتاژ نسل دوم مزدا 3 در ایران مشغول است.

  • تاریخ تاسیس: 1920
  • موسس: جوجیرو ماتسودا
  • کشور سازنده: ژاپن
  • دفتر مرکزی: هیروشیما، ژاپن

باتری مناسب خودروهای مزدا

باتری مزدا 2

معرفی مزدا 2 مزدا 2 یک هاچبک کوچک و یا به اصطلاح، سوپرمینی است که [...]

5 دیدگاه

باتری مزدا 323

معرفی مزدا 323 خودروی سدان کامپکت مزدا 323 در  دوره شش سال تولیدش در ایران فروش بالایی [...]

5 دیدگاه

باطری مزدا ۳

معرفی مزدا 3 مزدا 3 یک خودرو کامپکت ژاپنی است که نخستین نسل آن در [...]

5 دیدگاه

error: Content is protected !!
سفارش تلفنی باتری صبا