بایگانی دسته‌ی: باتری خودرو های کره ای

باتری خودروهای کره ای

صنعت خودروسازی کره جنوبی در سال 2010 به عنوان پنجمین صنعت خودروسازی دنیا بر حسب تعداد تولیدات و ششمین در حجم صادرات انجام شده در این سال شناخته شد.

در چهار دهه گذشته و با آغاز از سال 1970 خودروسازی کره از یک صنعت کوچک و تحت کنترل دولت به یک بازیگر مهم در بازار جهانی مبدل شده است.

سه شرکت اصلی هیوندای موتور، دوو موتور و کیا موتور حدود 90 درصد بازار کره جنوبی را در اختیار دارند و بقیه بازار بین تولیدکنندگان کوچک داخلی و واردات تقسیم شده است.

سرگذشت خودروسازی کره جنوبی عمدتا به شرکت مختلط هیوندای پیوند خورده است. هیوندای که در زبان کره‌ای به معنی مدرنیته است، در سال 1967 تاسیس شد و کار خود را با مونتاژ فورد کورتینا در سال 1968 آغاز کرد. نخستین خودرویی که با طراحی این کمپانی ساخته شد، خودرو پونی بود که از موتور میتسوبیشی استفاده می‌کرد و در سال 1976 وارد بازار کره شد. ورود هیوندای به بازارهای جهانی تا دهه 1980 طول کشید.

کیا، بزرگترین خودروساز کره پس از هیوندای در سال 1998 توسط هیوندای خریداری شد. شرکت ادغامی هیوندای-کیا از نظر حجم تولیدات پس از شرکتهایی مانند تویوتا و ژنرال موتور، فولکس واگن و فورد مقام پنجم دنیا را دارد.

در حال حاضر کره به عنوان پیشرفته‌ترین و پیچیده ترین خودروساز دنیا در بین کشورهایی مثل امریکا، ژاپن و آلمان قرار گرفته است.

باتری مناسب خودروهای کره ای

error: Content is protected !!
سفارش تلفنی باتری صبا