باتری بایک تیگارد X35

4.8
(145)

معرفی بایک تیگارد X35

کراس‌اور  Senova X35  یا Beijing X3 که در ایران توسط سانیار موتور با برند تیگارد رونمایی شده است؛ یکی از جدیدترین خودروهای بایک محسوب می‌شود. طی سال‌های اخیر، بایک از نظر کیفیت فنی و طراحی، مشابه خودروسازان طراز اول چین مثل چری، چانگان، جیلی و بی‌وای‌دی نبوده اما با معرفی مدل‌های جدید مثل X35، گام‌های بلند برای پیشرفت را به خوبی نشان داده است.

باطری فابریک ماشین بایک تیگارد X35 چند آمپر است؟

باطری فابریک این خودرو ۶۰ آمپر میباشد. اما می توان باتری 70 آمپر هم بر روی آن نصب کرد.

ابعاد باطری بایک تیگارد X35 چقدر است؟

ابعاد و حداکثر فضا برای باتری ماشین بایک تیگارد X35 بدین شرح میباشد:

 • طول باتری= 26 cm.
 • عرض باتری= 18 cm.
 • ارتفاع باتری = 23 cm.

Bike X35 باتری بایک تیگارد X35

بهترین باطری برای ماشین بایک تیگارد X35 چه باتری است؟

بهترین و متاسب ترین باطری برای بایک تیگارد X35 باتری 60 است.

باطری پیشنهادی ما به شما باطری 60 آمپر اتمی واریان صبا باتری است. هم کیفیت بالا و قیمت مناسب از نکات قابل توجه این برند است.

انتخاب باتری برای خودرو، امری سلیقه ای نیست و بستگی به سه عامل مهم دارد:

 • میزان برقی که هر خودرو مصرف می کند؛
 • میزان فضایی که برای جاگذاری امن باتری زیر کاپوت در نظر گرفته شده است؛
 • و میزان قدرتی که دینام برای شارژ باتری دارد.

با توجه به سه پارامتر فوق، در دفترچه راهنمای هر خودرویی به باتری مناسب آن خودرو اشاره شده است، اما شاید افراد زیادی باشند که بی توجه به این ویژگی ها باتری بایک تیگارد X35 و یا سایر خودروها را خریداری کنند.

برای ماشین بایک تیگارد X35 باتری اتمی بهتر است یا باتری اسیدی؟

باتری ها بر اساس ساختار به دو نوع تقسیم می شوند. سیلد و غیر سیلد ( اسید شارژ ) که به آنها اتمی و معمولی هم گفته می شود. این باتری ها با توجه به تفاوت هایی که در ساختار دارند، در مقایسه با یکدیگر مزایا و معایبی هم دارند.

تعمیرکاران با توجه به ویژگی های متفاوتی که باتری های اسید شارژ و سیلد دارند، در خصوص انتخاب آنها برای خودروها همواره اختلاف نظرهایی داشته اند. برخی از آنها با توجه به این که شرکت سازنده ، باتری نوع اسید شارژ را روی این خودرو نصب می کند، توصیه می کنند که این نوع باتری مناسب ترین باتری بایک تیگارد X35 است.

هر دو نوع باتری اتمی و اسیدی بر روی این خودرو نصب میشود ولی باتری اتمی به علت طول عمر بیشتر و کیفیت بهتر همچنین ایجاد آلودگی کمتر و عدم نیاز به مراقبت و نگهداری قطعا از باتری اسیدی بهتر میباشد.

علایم خراب شدن باطری بایک تیگارد X35 چیست؟ و زمان تعویض باطری چه موقع میباشد؟
 • اگر ماشین بایک تیگارد X35 پس از مدتی خوابیدن دیگر استارت نزند باطری خراب شده است و باید نسبت به تعویض باتری اقدام کنید.
 • اگر ماشین بایک تیگارد X35 استارت سنگین میزند باطری ضعیف شده است و باید تعویض شود.
 • اگر برق پشت آمپر قطع و یا ضعیف شده است ابتدا سرباطریها را چک کنید اگر مشکلی نداشت سپس باتری را تعویض نمائید.
 • اگر هنگام استارت زدن صدای تق تق شنیدید و ماشین روشن نشد این هم میتواند یکی از نشانه های خرابی باتری باشد.
طول عمر باطری ماشین بایک تیگارد X35 چه مدت است؟

عمر مفید باتری بر روی این خودرو حدود دو میباشد البته عمر دقیق باتری به نحوه عملکرد دینام واستارت و نوع کارکرد خودرو بستگی دارد. البته شرایط آب و هوایی هم بر عمر باطری تاثیر گذار است.

بایک x25 3 باتری بایک تیگارد X35

دینام بایک تیگارد X35 چند آمپر است؟

دینام این خودرو ۶۰ تا ۷۰ آمپر میباشد یعنی این دینام توانایی شارژ باطری تا قدرت ۷۰ آمپر را دارد.

حد اکثر آمپر مناسب برای باتری بایک تیگارد X35 چه آمپر باتری است؟

باتری فابریک این خودرو ۶۰ آمپر میباشد ولی اگر لوازم برقی اضافه مانند سیستم صوتی بر روی ماشین نصب کرده اید میتوانید باتری ۷۰ آمپر هم بر روی خودرو نصب کنید ولی اگر چیز اضافه ای ندارید همان ۶۰ آمپر کافی است.

نکاتی مهم در مورد نگهداری از باتری ماشین بایک تیگارد X35
 • اگر ماشین بایک تیگارد X35 به علت ضعیف شدن باتری استارت نمیزند برای روشن کردن ماشین فقط از روش باتری کمکی هم آمپر استفاده کنید.
 • هنگامی که ماشین بایک تیگارد X35 خاموش است به هیچ عنوان ضبط و یا سیستم صوتی ماشین را روشن نکنید این کار باعث کاهش شدید عمر باطری میشود.
 • اگر قصد نصب دزدگیر بر روی این خودرو را دارید حتما از دزدگیر فابریک بایک تیگارد X35 همراه با سوکت فابریک استفاده کنید تا باعث آسیب به برق و باتری ماشبن نگردد.
 • اگر قصد روشن کردن ماشین برای مدت بیش از دو هفته را ندارید حتما سرباطری منفی را از قطب باطری جدا کنید تا باعث تخلیه باتری نشود.
کدام باطری گارانتی بهتری دارد؟

در مورد باطریهای ایرانی تمام گارانتیها شرکتی میباشند. یعنی شما از هر کجا این باطری را خریده باشید برای استفاده از گارانتی باید به نمایندگی صبا باتری در تهران مراجعه کنید. این روزها با تدابیری که اندیشیده شده است شرکتها موظف به ارائه گارانتی به بهترین شکل و کمترین مشکل برای مشتری شده اند و شرکتهای داخلی اگر معتبر باشند مثل صبا باتری، سپاهان باتری، برنا باتری گارانتی را انجام خواهند داد.

بایک x25 2 باتری بایک تیگارد X35

باطری اصلی ماشین بایک تیگارد X35 را از کجا بخریم؟

شرکت توسعه منابع انرژی توان همان شرکت باتریسازی نیرو است که ده‌ها سال در ایران و جهان آن را با نام صبا باتری می‌شناسند. این شرکت با برخورداری از ظرفیت‌های صنعتی مبتنی بر فناوری‌های روز به عنوان مرجع اصلی تامین نیازهای کشور به حوزه انرژی و نهاد معتبر و تاثیرگذار در حوزه باتری است که در طرح‌های اولویت دار ملی با سایر سازمان‌ها و نهادهای قانونی کشور همکاری می‌نماید.

برای بایک تیگارد X35 باتری 60 آمپر صبا باتری مناسب است.

با توجه به کیفیت مناسب و قیمت باتری صبا نسبت به باقی برندها، صبا باطری گزینه مناسبی خواهد بود.

ما در تلاشیم تا به صورت تمام وقت و در تمامی ایام خدمات فروش اینترنتی صبا باتری را ارائه دهیم.

تمامی خدمات ما با ارسال و نصب رایگان در محل خواهد بود درنتیجه خرید باتری صبا به صورت اینترنتی باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد.

تخفیف!
تخفیف!

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

بین 1 تا 5 ستاره نمره دهید

0 0 آرا
Article Rating
عضو شوید
آگاه شوید
guest
0 نظرات
فید بک نظرسنجی داخل متن
مشاهده تمام نظرات
error: Content is protected !!
سفارش تلفنی باتری صبا